A tíz legjobb üzleti mesterképzés az Egyesült Államokban
Nyilvánosságra hozta az Egyesült Államok legjobb üzleti mesterképzéseinek rangsorát a US News. Columbia, Dartmouth, Harvard az élen.
Nyilvánosságra hozta az Egyesült Államok legjobb üzleti mesterképzéseinek rangsorát a US News. Columbia, Dartmouth, Harvard az élen.
A Princeton Review arról kérdezett érettségiző diákokat az Egyesült Államokban, melyik egyetemre vagy főiskolára...
A Harvard, a Massachusetts Institute of Technology, a Cambridge, a Stanford és a Berkeley - a Times Higher Education...
Az ELTE, a Corvinus és a BME áll a 15-25 évesek által felállított felsőoktatási rangsor élén - derül ki az Ipsos F...
Hódít az internetes oktatás az Egyesült Államokban: 2010-ben már több mint hatmillióan jelentkeztek az egyetemek...
A Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kara és a Nyugat-magyarországi Egyetem Mezőgazdasági és...
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Miskolci Egyetem jogi kara – a hallgatók és az oktatók teljesítménye alapján ez...
Az osvita.ua portál összeállította az ukrajnai felsőoktatási intézmények rangsorát.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara és a Pannon Egyetem Mérnöki Kara – a hallgatói és...
A Pécsi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem általános orvosi kara – a hallgatói és az oktatói kiválóság alapján...
Az orvosi és a bölcsészettudományi karok vezetik a Felvi 2012-es, összesített kari rangsorát, az élen ismét az ELTE bölcsészkara végzett. Megjelent a HVG Diploma különszáma, benne a tíz képzési terület részletes rangsorával.
Három brit felsőoktatási intézmény vezeti a Times Higher Education (THE) 2011-es európai rangsorát.
Egyetlen magyar egyetem sem jutott fel a Times Higher Education felsőoktatási rangsorára. A kétszázas lista élén - nagy meglepetésre - nem a Harvard, hanem a California Institute of Technology, a CalTech áll.
Harvey Mudd College, Massachusetts Institute of Technology, Franklin W. Olin College of Engineering, Harvard College és a Princeton - a Princeton Review összesítése alapján ezekben a felsőoktatási intézményekben a legnehezebb megszerezni a diplomát.
Bemutatták a QS Quacquarelli Symonds 2011-es felsőoktatási rangsorát a legjobb szociológiai és politikatudományi képzésekről: Magyarországról egyedül a Közép-európai Egyetem (CEU) került fel a kétszázas listára.
Amerikai és brit egyetemek végeztek a QS legfrissebb felsőoktatási rangsorának élén – a természettudományi képzések elismertsége alapján összeállított listára az Eötvös Loránd Tudományegyetem is felkerült.
A hazai és nemzetközi, felsőoktatási intézményeket vizsgáló rangsorok magyar nyilvánosságban növekvő jelenléte indokolja Fábri György, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) közkapcsolati és kommunikációs ügyekért felelős rektorhelyettese szerint azt, hogy a listákat használók számára "rangsortudásbázis" készüljön.
Több mint háromezren jelentkeztek 2010-ben tanári alapszakokra, a legnépszerűbb képzés tavaly is az óvodapedagógus és a tanító volt. Akit a pedagógia érdekel, tizenhét egyetemi és főiskolai kar közül választhat, az élen a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara áll.
Több mint 4700-an jelentkeztek művészeti alap- vagy osztatlan szakokra 2010-ben. Akit a képző-, ipar-, zene, szín- vagy táncművészet érdekel, összesen tizenkét egyetemi és főiskolai kar közül válogathat, a rangsor élén a Színház- és Filmművészeti Egyetem áll.
A Harvard a világ legjobb egyeteme a The Times című brit lapban közölt összesítés szerint: az eredmény nem meglepő, az amerikai elitegyetem tavaly is a lista élén szerepelt, sőt az École des Mines de Paris friss felsőoktatási rangsorában is az első helyet szerezte meg.